GAZETE GÜRSES
Erzurum`un gür sesi

- Reklam -

Erzurum CHP de Aynı Hamam Aynı Tas

Malum son birkaç aydır Türkiye siyasetinde yeni partiler yeni oluşumlar ve mevcut siyasi partilerin ilçe, il kongreleri gündemde. Erzurum’da AK Parti, MHP kongrelerine henüz başlamadı. İYİ parti İl başkanlığına atama yaptı, CHP Erzurum ilçe kongrelerini bitirdi ve bugün (02/02/2020 ) İl kongresini gerçekleştirdi. CHP Erzurum il kongresini baştan sona izledim. İzlerken de 42 yıldır neden CHP Erzurum’da bir adım ileriye gitmediğine şahit oldum.

Erzurum gibi büyük şehir statüsünde Ana muhalefet partisi il kongresi yapıyor salonda genel başkanın bir tane resmi yok. 20 x 30 ebatlındaki parti bayrakları kırışık tavana asılmış. Yahu hiç olmasa parti bayraklarına bir ütü sürseydiniz,  siz genel başkana saygı duymuyorsanız bari partinize ve amblemine, bayrağına saygı duyun. CHP de bir zamanlar vekillik yapmış, kongrede kürsüde söz alan  CANLAR  diye nutuk atan lar sizler bu tabloyu nasıl buldunuz? Memnun musunuz? İsterseniz bi düşünün.

Kongrelerde karşı aday varsa mutlaka eleştiriler olur ama karşı adayı korkutmak, sindirmek için kongre salonuna delege olmayan provokasyon ve vurucu tim olarak birilerini salona getirmek ve başkan adayının üzerine yürütmek ve hatta adayın eşine, bir kadının üzerine yürüyüp hırpalamak ne insanlığa ne erkekliğe nede o davanın neferlerine yakışmaz.

Erzurum da CHP ne gönül verenleri demek i  siz yıllardır böyle yaparak   kırdınız üzdünüz, seçim döneminde kendiniz çalıp kendiniz söylediniz. 42 yıldır bırakın milletvekilini, belediye başkanını belediye meclisine dahi her hangi bir kişiyi gönderemediniz, gönderemezsiniz de. Oysa Erzurum’da CHP yi hızla yukarı taşıyacak yıllardır duruşuyla iyi bir sosyal demokrat başkan adayını aranızda yok ettiniz.  Kısacası CHP Erzurum’da tabela partisi olmaya şimdi daha da yakınlaştı.

120 delege ile il kongresine giden CHP si mevcut başkan ve bir dönem Erzurum’dan CHP milletvekili adayı Orhan BOZKURT yarıştı. 105 delegenin kullandığı oyun 55 ni mevcut başkan 50 ni Bozkurt aldı. Hayırlı olsun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: